Кращі та найбiльшi стадіони в Росіїї

Росія змогла успішно провести Чемпіонат Світу 2018 року, а це означає, що в країні є футбольні арени, які відповідають світовим футбольним стандартам. Отже, сьогодні розглянемо кращі російські стадіони і дізнаємося, чому саме вони унікальні.

Лужники

Почнемо з головного стадіону Росії, а саме з легендарних Лужників. Стадіон має багату історію, і, будучи ареною олімпійського типу, здатний приймати не лише футбольні матчі, але також і олімпійські змагання. Так, напевно, багато хто знає про значущу подію для всього Радянського Союзу – Олімпіаду 1980, і саме на Лужниках проходили спортивні змагання. Крім того, арена також здатна приймати і різні концерти світових знаменитостей. Однак, повертаючись до футбольних подій, не можна не відзначити фінал Ліги Чемпіонів 2008 року, в якому на Лужниках зіграли Манчестер Юнайтед і Челсі, а також, фінал Чемпіонату світу 2018. Лужники є домашньою ареною збірної Росії по футболу.

Фішт

Стадіон Фішт в місті Сочі був побудований для Олімпіади 2014 року. Саме на цій арені проходили і матчі Чемпіонату Світу, а сам стадіон відповідає всім світовим стандартам. Домашньою командою є футбольний клуб Сочі, а також арена може використовуватися як запасний стадіон Локомотива, і, звичайно ж, приймає матчі національної збірної Росії.

Газпром Арена

Газпром Арена в Санкт-Петербурзі є домашнім стадіоном футбольного клубу Зеніт. Стадіону був остаточно побудований в кінці 2016 року і також приймав матчі Чемпіонату Світу. Арена претендує на звання другого за значимістю стадіону в країні. Більш того, саме Газпром Арена вважається найдорожчим стадіоном в світі, проте якість полів парадоксально залишає бажати кращого. Головні питання викликають стан газону, і спочатку Зеніт і зовсім повернувся на старий стадіон Петровський. Проте, ігри Чемпіонату Світу пройшли на Газпром Арені досить успішно, а крім усього іншого, стадіон також готується прийняти і матчi Чемпіонату Європи-2020.

Калінінград

Стадіон в Калінінграді був спеціально побудований для Чемпіонату Світу 2018. Місткість стадіону 35 000 глядачів, і арена прийняла 4 поєдинки групового етапу ЧС. Домашня команда – футбольний клуб Балтика, який виступає в ФНЛ.

Открытие Арена

«Открытие Арена» нарешті таки стала домом для московського Спартака, який в різні періоди своєї історії був змушений виступати на самих різних стадіонах, включаючи Динамо, Лужники і так далі. Перший матч червоно-білих на домашній арені ознаменувався впевненою перемогою над Торпедо. Місткість стадіону 45 000 глядачів, а під час проведення Чемпіонату Світу «Открытие Арена» прийняла чотири матчі групового етапу і один поєдинок 1/8 фіналу між Колумбією і Англією.

Казань Арена

Нарешті, не можна обійти увагою і Казань Арену, яка розрахований на 45 000 глядачiв. Стадіон відповідає 4 категорії УЄФА, а в якості домашньої арени стадіон використовує місцевий Рубін. Примітно, що сама арена багатофункціональна, і крім футбольних змагань Казань Арена також використовувалася і для проведення чемпіонату світу з водних видів спорту. Цей стадіон єдиний на планеті, на якому, крім усього іншого, було зареєстровано 12 світових рекордів з плавання.