Найбільші та найвiдомiшi стадіони в Українi

Хоч Українська Прем’єр-Ліга і не є топовим європейським чемпіонатом, федерація футболу України все ж прагне зробити внутрішню першість більш престижним на міжнародній арені. Очевидно, що для досягнення цих цілей необхідно забезпечити, в тому числі, і хорошу інфраструктуру, невід’ємною частиною якої є великі стадіони, що відповідають вимогам УЄФА. Втім, той факт, що Україна змогла прийняти чемпіонат Європи 2012 року вже є досить непоганим результатом. Отже, сьогодні розглянемо, які футбольні стадіони України найбільші і популярні.

Олімпійський

Звичайно, головна футбольна Арена країни це НСК Олімпійський, стадіон місткістю 70 000 глядачів. Саме ця арена стала найбільшою на Чемпіонаті Європи 2012 року, а що стосується історії самого стадіону, то спорудженню вже більше 80 років. Саме Олімпійський є домашньою ареною збірної України і київського Динамо. Більш того, стадіон також використовується для проведення концертів відомих у всьому світі музичних виконавців.

Арена Львів

Арена Львів це стадіон, звичайно, трохи менше, втім, і він має важливе національне значення. Стадіон цей новий і був побудований менше 10 років тому. Львів Арена також використовувалася для матчів Євро 2012, прийнявши 3 поєдинки групової стадії. На жаль, на даний момент стадіон не затребуваний, оскільки львівські Карпати проводять свої матчі на старому полi в силу дорожнечі використання нової арени. Унаслідок збройного конфлікту на сході України, іноді на Львів Арені проводить свої матчі донецький Шахтар. Місткість стадіону близько 35 000 глядачів.

Донбас Арена

Коли мова заходить про нові стадіонах України, то, звичайно ж, не можна обійти увагою і Донбас Арену, побудовану в 2009 році. Місткість стадіону становить 52 000, і арена має четверту категорію УЄФА, що відповідає високим вимогам. Однак, в силу політичних подій в даний час Донбас Арена не використовується, і Шахтар, для якого цей стадіон є домашнім, виступає на інших полях.

Дніпро Арена

Дніпро Арена це ще один новобуд в українському футболі. Стадіону трохи більше 10 років, і домашня команда Дніпро-1. Як і Донбас Арена, цей стадіон також відповідає 4 зіркам, і поле іноді використовується для проведення матчів за участю збірної України. Місткість стадіону – 34 000 місць.

Металіст

Стадіон колись колишньої команди Харківського Металіста це ще один з найкращих зразків українських арен. Стадіон УЄФА четвертої категорії знаходиться в Харкові і вміщує 40 000 глядачів. Довгий час домашньою командою був Харківський Металіст, який в свої кращі часи досить непогано виступав в українській Прем’єр-лізі. Крім того, національна збірна України також періодично проводить тут матчі, а сам стадіон приймав, в тому числі, і поєдинки Євро-2012. Після розпаду Металіста домашньою командою стала нещодавно створена команда Металіст-1925.

Чорноморець

Стадіон Чорноморець, який є домашньою ареною однойменної команди, теж належить до 4 категорії УЄФА, і крім футбольних змагань стадіон також іноді приймає і музичні концерти всесвітньо відомих виконавців. Місткість арени становить 34 000 глядачів. Сам стадіон досить старий, проте завдяки реконструкції арена змогла відповідати найвищим вимогам УЄФА.