Що взяти з собою на футбольний матч

Футбольний матч це завжди подія для уболівальників, і не дивно, що фанати ретельно готуються до такого важливого заходу. Отже, сьогодні розглянемо, що зазвичай беруть з собою вболівальники, а також пройдемося по списку заборонених предметів, які не можна проносити на стадіон.

Документи

Звичайно, матчі різного рівня і формату можуть зажадати від гравця рiзний набір документів, і коли мова йде про міжнародні матчi, то тут, швидше за все, вам знадобиться паспорт вболівальника, так званий, Fan ID. У будь-якому випадку, мати при собі документ, що засвідчує особу, буде не зайвим навіть при матчах регулярного національного чемпіонату. Далі, вам, звичайно ж, знадобиться сам квиток. Він може бути як в паперовому вигляді, так і в електронному, проте без нього на стадіон вас не пропустять.

Фанатськi атрибути

Що стосується безпосередньо спортивних атрибутів, то, звичайно ж, різні фанатські приналежності у вигляді шарфів, футболок, кепок – невід’ємний інвентар справжнього фаната. Проте, подбайте про те, щоб ваша атрибутика не підпадала під категорію образливою або, що ще гірше, екстремістською.

Для забезпечення власної зручності досвідчені вболівальники нерідко беруть з собою карепопу, спеціальну сидушку, яка полегшить очікування в черзі і врятує від жорстких сидінь. У випадку з негодою вельми корисним стає і дощовик. Не зайвим буде проконсультуватися з прогнозом погоди на час матчу і запастися в разі необхідності настільки цінним атрибутом.

Забороненi речi

Тепер поговоримо про те, що на стадіон проносити не можна. Так, в список заборонених предметів на більшості стадіонах входять вувузели, африканський винахід, який стало відомим під час Чемпіонату Світу 2010 року в ПАР. Звук, що видається вувузелами, украй неприємний для гравців і здатний вплинути на якість гри. Проте, гучне пристосування деякі найбільш відчайдушні фанати все ж примудряються проносити на трибуни, попередньо розібравши вувузелу на більш дрібні частини. Не вийде також пронести на трибуну і спортінвентар, на кшталт самокатів, скейтів і так далі. Подбайте заздалегідь про те, де залишити свій маленький транспорт. Звичайно, заборонена і піротехніка. Так, якщо ви маєте намір йти на стадіон з фаєрами, петардами, бенгальськими вогнями та іншої небезпечної святковою атрибутикою, то краще від цієї ідеї утриматися. Напевно, багато хто пам’ятає матч Ліги Чемпіонів 2005 між Інтером і Міланом, коли гра була завершена технічною поразкою Інтера через те, що фанати команди стали викидати на поле фаєри, один з яких потрапив у воротаря россонері Діду.

Далі, найбільш очевидні речі. Не можна проносити на стадіон зброю, колючо-ріжучі предмети або інші об’єкти, здатні завдати шкоди іншим людям. Не варто вигадувати різноманітні хитрощі, щоб пронести заборонені речі на стадіон. Пам’ятайте, що люди йдуть на матч, в першу чергу, щоб насолодитися грою улюблених команд і не варто псувати задоволення собі і оточуючим спробами порушити закон.

 

Висновок

У будь-якому випадку не зайвим буде проконсультуватися з інформацією на офіційному сайті самого стадіону щодо того, що можна, а що не можна приносити з собою на матч. Ну а якщо правоохоронці все ж не пускають вас з забороненим предметом, то не варто вступати в полеміку і краще слідувати букві закону.